4.18.2016

Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє
                                  А. Барбюс

                        Педагогічне кредо:
"Справжній учитель учить знаходити істину, а не подає її в готовому вигляді"

                  Головне завдання школи не вчити, а навчити вчитися, підготувати учня до безперервного навчання. Тому мають змінитися функції учня та функції вчителя. Перший повинен буде разом із засвоєнням відповідних знань розвивати у собі здатність, навички, уміння самостійно їх шукати, тобто оволодівати науковими методами пізнання. Другий - відповідно допомогти першому навчитися учитися. 
               Як зробити навчання дітей у школі простим, цікавим і потрібним? Я не маю рецепту - досі думаю і шукаю... Але переконана, якщо це можна зробити, то тільки великою любов’ю і одержимою працею. 

4.13.2016

19 лютого 2015 року перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу перед проведенням прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України розповіла про особливості вступної кампанії у 2016 році.
Інни Совсун зазначила, що в цьому році вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів будуть приймати документи від вступників до 27 липня.
За словами першого заступника Міністра, в цьому році термін вступної кампанії - коротший. Відкривати приймальні комісії  на довший термін є недоцільним. Як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів подавалися в електронному вигляді. Також у зв’язку з демографією кількість випускників, принаймні до 2019 року, буде зменшуватися. «Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій», - запевнила Інна Совсун.
Особи, які будуть вступати на ті спеціальності, на котрі передбачається проведення співбесід, екзамени і творчі конкурси, будуть подавати документи до ВНЗ до 20 липня. Зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня. В цьому році останній раз буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст.
За словами першого заступника Міністра, вступники будуть подавати свої заяви за пріорітетністю, що була започаткована в минулому році. «Система пріоритетності довела свою успішність. Це дозволило зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема, фактично 85% вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування», - підкреслила Інна Совсун.
Під час вступної кампанії 2016 вступник подає таку ж кількість заяв, як і в минулому – 15. Знімається регулювання щодо кількості ВНЗ, в які вступник може подати заяви, при цьому обмежується кількість спеціальностей, на які вступник може подати заяви – на 5 спеціальностей.
Інна Совсун повідомила, що однією з важливих особливостей вступної кампанії у 2016 році є те, що Міністерство вже не здійснюватиме ручного розподілу місць державного замовлення. Як пояснила перший заступник Міністра,  для вищого навчального закладу встановлюється кількість місць за певною спеціальністю. Абітурієнт, визначивши свою пріоритетність, отримає рекомендацію на зарахування, таким чином університет буде знати скільки  абітурієнтів, з числа найкращих, які отримали право навчатися на бюджеті за певною спеціальністю у них є. «Університети відповідно до показників кількості державних місць, які у них були в минулому році, можуть додавати до 25% кількості абітурієнтів порівняно з минулим роком», - зазначила перший заступник Міністра.
Інна Совсун нагадала, що 1 лютого розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до 4 березня.
В цьому році випускники складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з двох предметів: перший - українська мова і література; другий на вибір - історія України або математика. Можна буде обрати не більше 4-х предметів для складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання.
Перший заступник Міністра запевнила, що ЗНО відбудеться відповідно до графіку, а проблеми щодо функціонування системи, які виникли на початку 2015/2016 навчального року, не вплинули на підготовку до ЗНО у 2016 році. 

4.12.2016

ДПА 2016



Міністерством освіти і науки затверджено орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів у системі загальної середньої освіти у 2015/16 навчальному році.
У 2016 році державна підсумкова атестація учнів 11-х класів є обов’язковою з трьох навчальних предметів. 5 травня відбудеться тестування з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. 11 травня та 13 травня будуть проведенні тестування з математики та історії України....

День Героїв Небесної сотні

     
20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної сотні. Акції пам’яті про жертв Майдану заплановані у багатьох містах країни. На майдані Незалежності в Києві також відбудеться низка заходів.
Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні» президент Петро Порошенко підписав 11 лютого.
Документ передбачає щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати «Небесною сотнею». За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 з них загинули. У рамках справи про вбивства учасників Євромайдану та насильницьких дій проти них до суду передано 8 обвинувальних висновків.